KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15286186
*
nr 1528 6186
Dan Martin
(1910-1999), Sverige
Oljemålning, Fullriggare. Signerad, daterad - 41. Olja på pannå, 54x45 cm, yttermått inklusive ram: 75x64 cm
Dan Martin, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 mars 2023
kl 19:52:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/3 16:05:29
1
300 kr
18/3 00:28:35
2
250 kr
18/3 00:28:35
1
300 kr (Budbetjänt)
18/3 00:28:41
2
350 kr
20/3 19:19:22
3
400 kr
20/3 19:47:23
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dan martin fullriggare olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
*
Dan Martin
Dan Martin, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Läs om budbetjänten
nr 1528 6186
Dan Martin
(1910-1999), Sverige
Oljemålning, Fullriggare. Signerad, daterad - 41. Olja på pannå, 54x45 cm, yttermått inklusive ram: 75x64 cm
Dan Martin, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 mars 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/3 16:05:29 | 1 | 300 kr |
18/3 00:28:35 | 2 | 250 kr |
18/3 00:28:35 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
18/3 00:28:41 | 2 | 350 kr |
20/3 19:19:22 | 3 | 400 kr |
20/3 19:47:23 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dan martin fullriggare olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49